7 ПИТАНЬ ПРО ПРОФЕСІЮ DEVOPS ІНЖЕНЕРА - Mainacademy

7 ПИТАНЬ ПРО ПРОФЕСІЮ DEVOPS ІНЖЕНЕРА

  • date_range
  • face
  • chat_bubble_outline 0

Багато ІТ-компаній хочуть впровадити методологію development operations у свої процеси розробки, тому DevOps інженери стають все більш і більш потрібними на ринку праці.

Олександр Книш — DevOps Advocate в компанії Healthjoy, має 6 років досвіду роботи DevOps-ом, ставши їм перекваліфікувавшись з Senior System Administrator.

Ми поставили Олександру сім актуальних питань про професію, щоб краще зрозуміти її суть і переваги.

1. Хто такий DevOps інженер і чим він займається?

Одним реченням, DevOps інженер — це “людина-оркестр”. В його обов’язки входить підтримка і поліпшення інфраструктури, процесів CI/CD і безперервний деплой сервісів для платформи, щоденна робота з розробниками та QA-ми. Підтримка моніторингу інфраструктури та платформи, якісний парсинг логів і реагування на помилки. Покриття додатків технічними та бізнес метриками. Поліпшення й усунення помилок в безпеці, у виявлених вразливостях. І, звичайно, регулярний розвиток себе і команди в плані технічної експертизи.

Senior DevOps-и крім цього також можуть менторити розробників, тестувальників, системних адміністраторів, членів команди – тобто всіх, кому цікаво рости в технологіях і процесах.

2. До чого варто бути готовим бути готовим тим, хто хоче стати DevOps?

Розробнику, який хоче стати DevOps, варто перестати думати, що код існує окремо від розробки. Адже тести, конфігурація і деплой живуть разом з додатком. Тепер це знання, які розділяються між усіма учасниками: розробниками, QA або DevOps інженерами.

Для перекваліфікації необхідні знання інструментів, патернів і підходів, cloud платформ і сервісів, які там працюють. Рішення завдань в загальному вигляді має бути поставлено як окрема експертиза. І найголовніше — треба бути зануреним в проєкт в цілому, а не тільки у свою частину роботи. Для цього варто розвивати архітектурне мислення.

Якщо розглянути, кому легше увійти в DevOps напрямок, так це, звичайно, будуть системні адміністратори, яким треба підтягнути інструменти (tools) і почати більше працювати в команді. Дуже важливі  softs skills  —без них нікуди, якщо хочеш розвиватися в DevOps напрямку.

Кар’єрні сходи часто виглядають так: SysOps (System Operator), потім DevOps Engineer, а потім SRE (Site Reliability Engineer).

3. Як виникла професія DevOps інженера?

Як методологія development operations утворилася у 2009 році. Так що DevOps швидше можна назвати новим напрямком, ніж еволюцією від іншої професії. Перш за все, він сконцентрований на взаємодії команд, поліпшенні процесів розробки. Метою введення DevOps є підвищення якості вихідного коду і delivery коду для кінцевого споживача.

4. Зараз зростає попит на DevOps фахівців. Чи всім компаніям буде ефективно впроваджувати цю методологію управління процесами?

Безумовно. Але, в першу чергу, компаніям треба розуміти, кого вони хочуть. Деякі думають, що DevOps-и це звичайні автоматизатори, які прийдуть зробити все на автоматі і буде профіт. Це так не працює. DevOps покликаний не ламати процеси, а змінювати — показувати результат, який буде набагато ефективнішим, якіснішим і продуктивнішим.

5. Наскільки добре можна оптимізувати процеси, залучаючи до проєкту DevOps-а?

Наведу приклад з власного досвіду. Іноді замовники або роботодавці просять зробити CI/CD, моніторинг і все, думаючи, що це і є DevOps. Ні в якому разі, DevOps — це систематичний підхід до вирішення проблем і процесів. Все починається з коммітів  і naming convention, закінчується автоматичним провіженінгом і автопромоутом продукту в production-оточення. А те, що буде посередині, це і є DevOps — взаємодія, зміна підходів, адаптація всіх членів команди працювати в одному напрямку, моніторинг, логування. Підтримка всього цього і буде вигодою від впровадження DevOps практик.

6. Чи відрізняється якось DevOps в різних сферах?

Раніше я працював у Wargaming і скажу, що для початку кар’єри gamedev досить непогана сфера. Але продуктові компанії сильно консервативні в плані розвитку — тому звідти довелося піти. Можна стати аутсайдером, якщо не вивчати і не впроваджувати нові технології, особливо коли вони вже наступають на п’яти. Як показує практика, те, що мої попередні роботодавці вводять лише зараз, декілька років тому я вже вмів будувати і підтримувати. Умови роботи та зарплати дуже індивідуальні і радше залежать від компанії, ніж від конкретної ІТ-сфери.

7. Яким ви бачите подальший вектор розвитку відеоігор? І яке місце DevOps-ів в ньому?

Думаю, розвиток відеоігор вийде на рівень стрімінгу. Там вже виникне потужний highload, тому потрібно буде мати власну інфраструктуру і мережевих інженерів. Це новий напрямок — процеси також повинні підлаштовуватися під реалії. DevOps якраз і відрізняється тим, що немає чітких рекомендацій і меж, все індивідуально.

Курс DevOps Engineer від Main Academy розрахований на сисадмінів, які хочуть перекваліфікуватися на більш актуальну професію і мати заробітний рівень $1200- $3000+ ➡️ https://mainacademy.ua/courses/development-operations-engineer/.

Поділитися в соц. мережах