Хто такий Front End розробник і чим він займається?

  • date_range
  • face
  • chat_bubble_outline 0

Припустимо, ви хочете орендувати квартиру: у вас є комп’ютер з виходом в Інтернет, ви знаєте адресу іншого, більш потужного комп’ютера, який зберігає безліч оголошень. Якщо уявити, що звичних сайтів не існує і ви не можете, наприклад, подивитися оголошення на мапі, відфільтрувати непотрібні, заповнивши зручну форму, вам доведеться самим складати мережевий запит і розбиратися в тому, як і куди відправляти дані.

На щастя, інженери придумали браузери, а веб-технології розвиваються, і вам достатньо лише скористатися зручним інтерфейсом, який надають розробники різних компаній. Залишилося зробити пару кліків, і потрібна інформація знайдена.

Фронтенд-розробниками називають програмістів, які відповідають за створення такої зовнішньої сторони (англ. Front end) веб-сайтів. Це клієнтська частина сайту, з якої користувач безпосередньо взаємодіє на своєму комп’ютері або телефоні (клієнта).

Багатьом відомо, що сайти включають в себе розмітку і стилі, які необхідні, щоб забезпечити зрозумілу структуру сторінки і дизайн, однак фронтенд-розробка цим не обмежується. Більшість сайтів, якими ми постійно користуємося, це повноцінні веб-додатки: пошта, онлайн-банк, онлайн-кінотеатри, редактори фото, замітки. Щоб такі додатки працювали, фронтенд-розробники додають програмний код, який виконується в браузері, реалізує потрібну функціональність і, при необхідності, взаємодіє з сервером, динамічно отримуючи потрібну інформацію.

  • створює для користувача інтерфейс, додає розмітку і стилі сторінок сайту;
  • програмує логіку, яка виконується на клієнтському пристрої, розробляє архітектуру клієнтського додатка;
  • оптимізує продуктивність фронтенда, щоб проект швидко завантажувався, пошуковики піднімали сайт в рейтингу видачі, а користувачі не відчували затримки при навігації та взаємодії з інтерфейсом;
    тестує розроблену функціональність і пише автоматичні тести, щоб забезпечити високу якість і не допустити помилок при зміні коду;
  • налаштовує збірку проекту, що дозволяє автоматизувати додаткову обробку коду і файлів перед запуском програми;
  • виконує розгортання програми: викладає на сервер, щоб додаток був доступний в мережі і користувачі могли ним скористатися;
  • стежить за виникаючими помилками за допомогою засобів для моніторингу та вчасно їх усуває 🙂

У різних командах фронтенд-розробники можуть вирішувати абсолютно різні завдання, наприклад:

Розробляють клієнтську частину веб-додатки для бізнесу (то, що бачать кінцеві користувачі, коли користуються різними онлайн-послугами).

Розробляють бібліотеку компонентів інтерфейсу: окремі блоки, які інші розробники використовують в своїх проектах (наприклад, кнопки, спливаючі вікна, поля форм або елементи для графіків). Це можуть бути бібліотеки з відкритим вихідним кодом, які підключають розробники по всьому світу, або внутрішня бібліотека компонентів компанії з певним дизайном.

Створюють технічні інструменти для поліпшення архітектури додатків. Інструменти, якими зараз користуються все співтовариство фронтендеров, колись створили інші фронтенд-розробники, щоб поліпшити користувальницький досвід при використанні сайтів і сам процес розробки. Ви можете стати одним з таких розробників!

Сьогодні стати фронтенд розробником не потрібно володіти спеціальними навичками і навчатися 5 років. Запрошуємо вас пройти курс Front End розробка з нуля. 5,5 місяців навчання, успішний захист проекту і нова професія Front End розробник ваша.

Поділитися в соц. мережах