Main Academy запустила всеукраїнський проект по дуальному утворення

  • date_range
  • face
  • chat_bubble_outline 0

Компанія Main Academy за підтримки Міністерства освіти та науки України, корпорації Microsoft, IT Асоціації України, благодійного фонду «Розумне майбутнє» запустила всеукраїнський освітній проект IT Discovery.

IT Discovery надасть змогу викладачам учбових закладів підвищити свій професійний рівень, школярам та студентам – отримати знання та досвід в сфері розробки та тестування програмного забезпечення, хмарних та мережевих технологій, та розпочати свою кар’єру в IT галузі. За перший рік планується підготувати 200 викладачів, які проведуть навчання біля 20 000 школярів та студентів.

Партнерами проекту вже виступили великі міжнародні компанії, такі як Microsoft, Luxoft, Global Logic, Astound, Grossum, Sprint-42, Bytes area, а також STEM коаліція та компанія Adamant. В ході реалізації буде відпрацьована необхідна ринку модель дуальної освіти.

«IT – галузь одна найбільш перспективних і динамічних не лише в Україні, але й закордоном. При цьому як в Україні, так і в інших країнах існує дефіцит кваліфікованих IT-фахівців, що є основним, стримуючим розвиток фактором. Тому ми і вирішили зв’язати в одну систему середню та вищу освіту, спеціалізовану підготовку та IT-галузь», – говорить Ігор Закалов, засновник і генеральний директор Main Academy.

Задачами проекту є:

  • Підвищення професійного та прикладного рівня вчителів шкіл та викладачів вузів
  • Надання доступної та якісної IT-освіти учням і студентам
  • Допомога в професійному самовизначенні учнів
  • Розвиток інтересу до сфери інноваційних технологій
  • Наповнення ринку професійними кадрами та розвиток економіки України

«Сьогодні українській освіті необхідним є якісний прорив, оскільки ринок праці в сучасному світі активно змінюється, зростають запити від компаній. І щоб пов’язати реальні потреби ринку з системою підготовки молодих фахівців, підвищити якість освіти, дати прикладний характер, необхідні такі проекти як IT Discovery. Необхідно не лише застосувати зарубіжний досвід, але й самим створювати інноваційні підходи в освіті», – вважає Лілія Гриневич, Міністр освіти и науки України.

В процесі розробки учбових програм IT Discovery, за якими згодом почнуть навчатися школярі та студенти в різних містах України, була використана експертиза Main Academy, корпорації Microsoft і провідних IT – компаній України. Перший етап проекту – перепідготовка та підвищення кваліфікації викладачів учбових закладів за програмами «Основи розробки програмного забезпечення», «Основи тестування програмного забезпечення» і «Технічні основи сучасних інформаційних, хмарних і мережевих технологій». Фінансування даного етапу взяла на себе Main Academy.

На другому етапі студенти вузів та учні шкіл будуть проходити навчання під керівництвом підготовлених в Main Academy викладачів, а також отримають доступ до електронних учбових матеріалів, тестів та практичних занять на безкоштовній основі.

Після проходження базового навчання молоді фахівці зможуть обрати для себе поглиблені програми навчання, а після їх закінчення отримати роботу в провідних українських та міжнародних компаніях. Працевлаштування будуть забезпечувати HR – фахівці Main Academy сумісно з компаніями-партнерами.

Юрій Антонюк, президент IT Асоціації України, відмічає: «Наявність професіоналів – запорука конкурентоздатності наших компаній на глобальному ринку IT. Оскільки сучасні випускники учбових закладів не мають достатніх знань, а головне – практичного досвіду, то компаніям доводиться створювати свої учбові центри, що не є профільним видом їх діяльності. Якщо ми зможемо зробити так, що спеціалісти будуть заходити в компанії вже з достатнім рівнем підготовки – від цього виграють всі».

Вже розпочата підготовка викладачів НАУ, КНЕУ, КНУКіМ, Університету «Україна», Університету ім. Б. Гринченка. На черзі вчителі шкіл та викладачі вузів Києва, Одеси, Львову, Тернополя, Вінниці, Харкова, Дніпра, Запоріжжя.

Main Academy – перша комплексна система підготовки сертифікованих IT–фахівців та їх працевлаштування в провідні міжнародні компанії. Всі програми Main Academy розроблені відповідно до міжнародних стандартів та вимог українських компаній. З моменту заснування компанії в 2015 році вже було випущено понад 2000 IT-фахівців та підготовано біля 200 сертифікованих викладачів.

23 березня в офісі Main Academy відбувся круглий стіл, присвячений запуску проекту IT Discovery. У заході взяли участь керівники IT компаній, навчальних закладів, Міністерства освіти та науки України, STEM коаліції, Ліги IT та ЗМІ.

Більше інформації про проект тут: http://www.itdiscovery.in.ua/

Поділитися в соц. мережах
Виберіть регіон