НОТАТКИ: CV-ТРЕНІНГ
Традиційно у суботу, 21 вересня, в Академії відбулося заняття з англійської. Цього разу воно було присвячене складанню резюме й успішному проходженню співбесіди. Заняття провів Андрій Поворознюк, Full Stack Developer компанії Kaaiot (https://www.kaaiot.io/) та сертифікований тренер Main Academy з досвідом викладання ІТ-англійської 5 років. Студенти мали змогу пройти пробну співбесіду англійською мовою.
Ми законспектували основні тези, щоб під час пошуку роботи ви почувалися ще більш впевненими.
Люди в Україні часто переоцінюють власну навичку володіння англійською. Перевірити власний рівень можна підсумувавши результати кількох тестів. Іспит не обов’язково має бути платним. Наприклад, на British Council пропонують такий http://www.britishcouncil.org.ua/english/learn-online/test. А от щодо сертифікованих міжнародних тестів з англійської, то ми б не радили проходити їх just for fun. IELTS https://www.ielts.org/ або Cambridge test https://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/ потрібні, якщо ви плануєте вирушити за кордон по роботі. На думку тренера, важчим іспитом із цих двох перерахованих є перший.
Для молодого спеціаліста з розробки або тестування англійська наразі потрібна більше для того, щоб: 1. отримати підвищення, якщо кандидати мають однаковий технічний рівень; 2. влаштуватися за кордон. Найголовнішим знанням, звісно, залишається стек технологій.
Втім пам’ятайте, що у великої ІТ-організації переважно всі замовники з-за кордону. Тож чим більша компанія, тим уважніше ставляться до рівня англійської у кандидатів.
Будьте готовим, що співбесіда може бути англійською. Щоб почуватися впевненішими, спробуйте ці безкоштовні курси:
https://www.udemy.com/course/soundsmart-21-30/
https://ru.coursera.org/learn/careerdevelopment
https://ru.coursera.org/learn/speak-english-professionally
https://ru.coursera.org/learn/stem
Як виглядає хороше резюме
Після імені і прізвища першочергово потрібно вказати власні контакти. Це можуть бути LinkedIn, Facebook, GitHub, email. Обов’язково чистіть сторінки у соцмережах. “Ні!” танчикам, фотографіям зі зброєю і тп. Для ейчарів соцмережі дуже важливі і вони їх обов`язково проглядають. Адже кожен спеціаліст це певною мірою елемент корпоративної культури та амбасадор бренду в соціумі.
Відразу після цих елементів краще вказувати технології, якими володієте, а не місця роботи. Не пишіть у резюме багато про ті навички, які не стосуються позиції – не варто поміщати у CV все, що знаєте. Як ілюстрація: опис досвіду роботи із дітьми, коли ви подаєтесь на розробника.
Вказуючи місця роботи, додавайте перелік своїх обов’язків. Щоб уникнути сухого перерахування технологій, використовуйте linking words. Якщо досвіду замало, бонусом у резюме буде згадування участі у хакатонах. Сертифікати можна перераховувати навіть якщо курс ще не закінчений.
Якщо вік “завеликий” (більше 40 років), то його у резюме краще не вказувати. Наприклад, у Європі і США не прийнято навіть прикріплювати фото і зазначати стать.
Риси власного характеру перераховувати необов’язково. Але, наприклад, для QA-спеціаліста важливо бути перфекціоністом. А гра у спортивних командних іграх це показник того, що ви можете добре працювати у колективі.
Пам’ятайте: оптимальний розмір CV – 1-2 сторінки, не більше.
Співбесіда: до, під час і після
Перед співбесідою обов’язково потрібно виразно розуміти, що ви хочете. Варто чітко сформулювати ціль. Адже вас обов’язково запитають про неї. Для тренування напередодні можете проговорити це перед друзями.
Дрескод: just look handsome 🙂 Не варто одягатись ультрамодно – просто акуратно та комфортно.
Оптимальний час появи на місці співбесіди – за 10-15 хв до початку. Не варто приходити раніше, ніж за півгодини, це може виглядати трохи дивним і справить враження, що у вас багато вільного часу.
Інтерв’ювання зазвичай складається з трьох частин:
- з HR-фахівцем. Вас запитають про мотивацію, оцінять здатність працювати у команді і чи підходите компанії. Також будуть базові технічні питання;
- із технічним працівником (розробником або тестувальником). На цьому етапі перевіряють ваші хард-скіли;
- із тім-лідом і проджект-менеджером. Вони розкажуть про особливості проекту і проговорять ваші завдання. Якщо ви дійшли до цього етапу, можете вважати себе працевлаштованим.
На співбесіді треба сказати все, що стосується позиції. Дуже важлива впевненість. Якщо відчуваєте, що ваша відповідь неправильна, все рівно говоріть переконливо. На першому етапі ейчар може цього навіть не помітити. Намагайтесь реагувати так само, як людина, що вас інтерв’ює. Якщо запитують про те, що ви не дуже добре знаєте, намагайтесь перенаправити розмову на технологію, якою володієте впевнено.
Будьте готовим до питань, чому ви покинули попереднє місце роботи і чому обрали саме цю мову програмування. У першому випадку найкращий варіант – сказати, що там ви вже не бачили перспектив для подальшого росту.
Показуйте свій щирий інтерес. Дізнайтесь завчасно про компанію, у яку влаштовуєтесь. Можливо, підготуйте кілька цікавих питань ейчару, щоб викликати прихильність до себе.
Як відповісти на питання HR-а щодо наступної зустрічі? Краще домовлятись на ранок або день, до 14 години.
Всім студентам бажаємо успіхів у пошуку роботи і вивченні англійської!