Як вийти з карантину в виграші – тренери радять
Карантин багато для кого став періодом хаосу, демотивації та втрати фінансів. Звикнувши все життя працювати в офісному режимі, всім нам було складно зосередитися в домашніх умовах. Викладачі Main Academy успішно пережили перший місяць ізоляції та готові ділитися з вами власними порадами щодо ефективної організації робочого часу і простору.
Нижче в добірці ви знайдете багато цікавих і просто корисних ресурсів, книг, стратегій планування графіка (з особистого досвіду: що справді працює, а що ні) і просто хороших життєвих підказок від розробників вищого рівня і, за сумісництвом, викладачів Академії.
Михайло Панарін – Senior Python developer в EVO, викладач курсу “Python Developer”
Цілком нормально, що ваша продуктивність знатно присіла від роботи з дому. Раніше я не міг працювати з дому взагалі. Завжди, якщо потрібно було зробити хоч щось корисне, я йшов або в кафе і сидів там, або навіть у вихідний їхав в офіс. Зараз звичайно ж і перше і друге відпадає.
Але за ці ~ 3 тижні я для себе знайшов кілька корисних речей і факторів, які допомагають з нелегкою справою самоорганізації.
- Мабуть, найважливіше – * робоче місце *. Я дуже вдало прямо перед карантином вирішив купити нормальний стіл і стілець для роботи. І це той фактор, який вирішує найбільш. І так працювати не хочеться, якщо ще і незручне робоче місце, так зовсім.
- У робочий час вирішили присісти / прилягти на диван щоб подумати? Місія провалена. Ніяких робіт на дивані чи в ліжку.
- Чітко розмежувати час роботи та відпочинок. Нічого так не призводить до вигорання / нудоти від всієї цієї справи, як робота 24 години на добу.
- Сильно на мою продуктивність ще вплинув “метод помідора” (https://ru.wikipedia.org/wiki/Метод_помидора ) фокусуєшся на завданні 20-25 хвилин, відпочиваєш 5-10. Так і відходить враження, що працюєш без зупинки весь день, і після перерви можна поглянути на написане (код, звичайно ж) “свіжим” поглядом.
Ресурси для карантину:
Завжди рекомендую 2 відмінних ресурси із завданнями:
- https://exercism.io/
- https://www.codewars.com/
- У вас багато часу вільного? Повторіть git, це завжди корисно: https://learngitbranching.js.org/
- Втомилися дивитися в монітор і хочете подивитися в книгу?
Ось чудова книга по алгоритмах з прикладами на Python
(Правда на другому, але не сильно страшно)
https://prom.ua/p1031761604-kniga-grokaem-algoritmy.html
Владислав Метелешко – Full Stack developer в Terrasoft, викладач курсів “С # developer” і “Основи розробки ПО”
Карантин — час читати книги. Нижче я підготував для вас добірку кращих підручників по C # з моєї практики, розділивши їх на дві групи: перша — для новачків, друга — для читців з якимись знаннями.
- Книги для новачків: C # – про що це взагалі?
– Head First C #, Jennifer Greene, Andrew Stellman (російський переклад: Вивчаємо C #, Д. Грін, Е. Стіллмен). Містить вправи. Рекомендується багатьма як хороша книга для новачків.
– C # 6.0 and the .NET 4.6 Framework (7th Edition), Andrew Troelsen, Philip Japikse (російський переклад попереднього видання: Мова програмування C # 5.0 і платформа .NET 4.5, Ендрю Троелсен). Гарна популярна книга, багато хто починав саме з неї.
– C # 4.0: повне керівництво, Герберт Шілдт. Попри неоднозначне ставлення до автора, книга користується популярністю.
– C # 2010. Прискорений курс для професіоналів, Неш Трей.
2. Книги середнього рівня: якщо hello world вже не проблема
– CLR via C #. Програмування на платформі Microsoft .NET Framework 4.5 мовою C #, Джеффрі Ріхтер.
– C # 7.0 in a Nutshell: The Definitive Reference, Joseph Albahari, Ben Albahari (російський переклад попереднього видання: C # 6.0. Довідник. Повний опис мови, Джозеф Албахарі, Бен Албахарі).
– Essential C # 6.0, Mark Michaelis в співавторстві з Еріком Ліпперта.
– Effective C # і More Effective C #, Bill Wagner.
– Programming C # 5.0: Building Windows 8, Web, and Desktop Applications for the .NET 4.5 Framework, Ian Griffiths (російський переклад: Програмування на C # 5.0, Іен Гріффітс).
Артур Рєпін – Senior Front end developer, викладач курсу “Front end developer”
- Почну не з лірики, а з хліба насущного: всім потрібні гроші у важкі часи; мене дуже мотивує працювати вдома те, що потрібно забезпечувати себе і своїх близьких.
- Цікавий проект і те, як я особисто ставлюся до проекту — кожен раз я намагаюся зробити краще роботу ніж раніше, придумати більш оптимальний спосіб або використовувати новий інструмент. Звичайно, коли це не заважає термінам.
- Йога: кожен день намагаюся встати раніше і розім’яти тіло, медитувати та зібратися з думками. Чесно зізнаюся, не завжди виходить, але коли виходить — ідеально.
- Я завжди хотів довести собі, що можу працювати віддалено відповідально і якісно: для того, щоб виїхати з країни та працювати з Азії. Тепер я точно знаю, що можу, і коли це все закінчиться, обов’язково спробую.
- Потрібно відволікати себе від роботи та перемикати фокус уваги: дивитися хороші фільми (“Розумниця Уілл Хантінг”,”Хвіст виляє собакою”, наприклад), читати книги хороші (зараз читаю “Золотого теляти”). Гуляю з собакою, хоч так бачу вулицю.
- Можу додати ще: тим, у кого є зайві гроші, дуже раджу хоча б раз-два на місяць спілкуватися з психологом, розвантажуватися від “напрягів” і конфліктів.
Ресурси:
– https://www.spotify.com/ – щоб працювати продуктивно
– https://www.netflix.com/ – для відпочинку та англійської
– https://www.youtube.com/channel/UCO1cgjhGzsSYb1rsB4bFe4Q – кльовий корисний канал
– https://www.youtube.com/channel/UCqjwF8rxRsotnojGl4gM0Zw – спорт
– https://www.headspace.com/ – медитації
– чай, який допомагає підбадьоритися – https://cha.com.ua/
– складні завдання – hackerrank.com
Руслан Животовський – Full Stack developer і Resource Trainer в EPAM, викладач курсу “С # Developer”
- Так, в ізоляції дійсно нудно і мало що з цим поробиш. Розбавляти монотонність мені допомагають живі онлайн-івенти: можна трохи змінити рід діяльності та перемикнутися на щось окрім роботи.
- Книги не пораджу, бо для розвиватку в програмуванні віддаю перевагу іншим шляхам. Читаю тільки художню літературу: до речі, почитайте “Відьмака”, там з третини книги починається цікавий сюжет 🙂
- Дуже важливо, не забувайте займатися фізичними вправами, а не тільки сидіти за компом та їсти солодощі. Подумайте, карантин закінчиться, ми всі повернемося в офіс — буде очевидно, хто як провів “канікули”. Не робіть так, щоб колеги вас не впізнали.
- Дуже сподобалася одна ідея моїх студентів. У хлопців з’явилося трохи більше вільного часу і вони вирішили витрачати його на розвиток власних пет-проджектів. Якщо щось не виходить, студенти ставлять мені питання на лекціях, і ми разом вирішуємо їхню проблему. Добре допомагає відволіктися.
- Для того, щоб не втрачати настрої щодо вашої майбутньої кар’єри та загального саморозвитку — спробуйте пройти різні тести https://mainacademy.ua/testy/. Проведіть ревізію і наповніть актуальною інформацією ваш акаунт на Linkedin (або створіть, у кого його немає). Це ніколи не завадить професійному іміджу та й поверне вам відчуття “перегонів на ринку праці”, яке не дозволяє прокрастинувати.
Владислав Слепкан, Front end developer в Ni-X, викладач курсу “Front end developer”
У мережі можна знайти багато рекомендацій з приводу роботи вдома: багато що з того потрібно спробувати та дивитися на результат. Залишити у висновку тільки ті стратегії, які працюють найкращим чином.
У моєму випадку це:
- Окреме робоче місце і ноутбук (тільки для роботи). Домашнього комп’ютера у мене немає. Всі мої потреби у відпочинку закриває телевізор, смартфон і приставка.
- Невеликі перерви протягом робочого дня (10-20 хвилин).
- Менша кількість їжі, ніж у звичайний час. Хочеться їсти більш легку їжу.
- Кава.
- Музика на тлі https://www.youtube.com/watch?v=5qap5aO4i9A
- Велосипедні прогулянки в ліс на вихідних.
- Розвиток і література. Зараз чудовий час для того, щоб перевірити всі свої відкладені списки справ і книг. Я думаю, кожен і так знає, які сфери йому потрібно підтягнути. Рекомендую почитати про критичність мислення і роботу мозку в цілому. Це дуже важливі напрямки, які допомагають не панікувати та спокійно жити.
Павло Дикий — викладач курсу “Front end developer”
Спочатку було дуже незручно: багато дратівливих чинників. Але, через тиждень, я адаптувався і вирішив використовувати дані обставини в корисливих цілях. Почнемо з ранку: я змінив свій режим, додав ранкову зарядку і спати став на годину більше, що допомагає мені висипатися і бути бадьорим весь день.
Як Mobile dev / Front-end dev, я завжди хотів заглибитися в back end розробку – вирішив вивчати nodeJs. З огляду на те, що я витрачав на дорогу приблизно 2.5-3 години (туди-назад) – цей час замінив на навчання і не тільки в IT, а також вирішив поліпшити рівень володіння англійською мовою. Прошу зауважити, що основна робота залишається пріоритетом, і на неї виділяється 8-10 годин. У мене вийшло саморозвиватися, працювати і приділяти час родині. Дні потрібно чергувати, десь більше часу для сім’ї, десь для роботи і навпаки.
Коли ви налагодили свій графік, ви починаєте розуміти, що, сидячи вдома, можна отримати більше “+”, ніж “-“. Коли ви займаєтеся тим, що подобається, вчите те, що давно хотіли вивчити і можете проводити з сім’єю більше часу – це мотивує на нові звершення, пізнання чогось нового.
А найголовніше, що коли закінчиться карантин, ви можете самі собі сказати: “До карантину я був гірше, ніж зараз (у всіх напрямках)” – це не може не мотивувати.